Artykuły publikowane w internecie

cze 13

Artykuły publikowane w internecie

Branża pozycjonowania stron internetowych staje coraz silniejsza. Każdy, kto planuje rozpocząć działalność w Internecie, zna już te trzy magiczne słowa „pozycjonowanie stron internetowych”. Co prawda, nie wszyscy przykładają do nich tak dużą wartość.

Niektórzy próbują przez jakiś czas nie zwracać uwagę na pozycję własnej strony internetowej we wyszukiwarkach typu Google czy Yahoo. Po jakimś czasie jednak dochodzą do wniosku, że aby coś osiągnąć w Internecie, trzeba wykorzystać potencjał pozycjonowania stron internetowych oraz lepiej skupić się na jakiejś niszy, a nie wciąż pisać na każdy temat. Inaczej marne szanse, by dotrzeć do większej ilość osób, a przede wszystkim do potencjalnych klientów. Do ludzi, którzy zgłaszają zapotrzebowania na nasze usługi lub też są zainteresowanie dziedziną, o której piszemy na naszej stronie lub blogu.

Pozycjonowanie stron internetowych jest na tyle szeroką dziedziną, że każdy wybiera te narzędzia, które mu najbardziej odpowiadają. Jeden po prostu zainstaluje kilka wtyczek SEO na swoim blogu, inny wybierze precle. Dzisiaj skupię się na tym drugim narzędziu. Czym są precle, gdzie je umieszczać, jak wykorzystać ich potencjał?

Najkrócej mówiąc, precle to proste teksty, w których umieszczamy linki do naszej strony i umieszczamy je w bazie artykułów. Precle nie są tekstami najwyższych lotów,  ale też nie mogą być byle jakiej jakości. Jeszcze jakiś czas temu algorytmy wyszukiwarek nie zwracały uwagi na wartość treści umieszczanej w takich bazach artykułów, które zwane są przez niektórych katalogami precli. Od jakiegoś czasu to się powoli zmienia.

Wujek Google coraz wyżej ceni dobre jakościowo, pożyteczne dla użytkownika teksty. Pozycjonowanie nie jest pisaniem na każdy temat, byleby tylko zawrzeć kilka słów kluczowych. Dlatego pisanie precli coraz trudniej zautomatyzować, a i ich przydatność w pozycjonowaniu stron internetowych wzrasta.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>