Ceny paliw

sty 19

Ceny paliw

Od jakiegoś czasu z przyspieszonym biciem serca podjeżdżamy na stacje benzynowe w celu zatankowania swoich aut. Jest to reakcja na ciągle rosnące ceny paliw.

Benzyna, olej napędowy czy też gaz, każde z tych paliw drożeje niemalże z dnia na dzień. Rząd skutecznie łata dziurę budżetową i ratuje się przed kryzysem windując ceny paliw. A na tym wszystkim cierpimy my sami czyli podatnicy oraz posiadacze samochodów.

W wielu przypadkach nie możemy zrezygnować z jazdy samochodami i musimy tankować coraz to droższe paliwo. Zawsze to benzyna była droższa od oleju napędowego czyli potocznie zwanej ropy, jednakże w ostatnich latach znacząco wzrósł popyt na to właśnie paliwo. Dlatego też obecnie obserwujemy sytuację całkowicie odmienną na rynku paliw. To olej napędowy swą ceną przewyższa cenę benzyny.

Najkorzystniejszą opcją w sprawie paliw wydaje się być jazda oraz tankowanie trzeciego paliwa jakim jest gaz lpg. To paliwo nie jest może najzdrowsze dla silnika samochodu, ale w tak ciężkich czasach zostaliśmy zmuszeni to szukania różnych oszczędności.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>