Jak żyć z zazdrośnikiem

cze 26

Jak żyć z zazdrośnikiem

Związek z podejrzliwym i nieufnym partnerem na dłuższą metę może stać się bardzo męczący. Ciągła kontrola i nieuzasadnione pretensje źle wpływają na związek. Na szczęście są sposoby, by kontrolować sytuację i przywrócić równowagę w związku.

Zazdrość, w większym lub w mniejszym stopniu jest obecna w każdym związku dwojga bliskich sobie ludzi. Z jednej strony jest to stan normalny, pojawiający się w relacjach, które są dla nas ważne. Dla wielu jest to niezbity dowód miłości, czują się szczęśliwi, że jest osoba na której tak bardzo nam zależy. Jednak z drugiej strony zazdrość jest sygnałem, że czujemy się niepewnie lub interpretujemy zachowanie partnera jako niewłaściwe z naszego punktu widzenia. Niestety, kiedy to uczucie przejmie nad nami kontrolę, bardzo trudno się wtedy dogadać ze swoją połową. Najgorzej jest wtedy, kiedy partner nie ma żadnych podstaw do zazdrości, życie z taką osobą jest strasznie męczące i irytujące, bo ile razy można się tłumaczyć?

Jest kilka sposobów na radzenie sobie z zazdrośnikiem. Koniecznie podkreślaj, że kochasz go mimo jego wad i cieszysz się, że z nim jesteś. Powtarzaj, że z nikim innym nie byłabyś bardziej szczęśliwa. Może w końcu dojdzie do wniosku, że nie musi cię stale kontrolować. Bardzo ważne jest aby rozmawiać z partnerem o jego zachowaniu. Musi wiedzieć, że ta nieuzasadniona zazdrość jest dla ciebie bardzo przykra, rani cię, a nawet obraża. Dobrym sposobem jest opowiadanie o spędzonym dniu, co się wydarzyło, co ci sprawiło radość. Im więcej będzie o tobie wiedział, tym mniej będzie miał możliwości do snucia podejrzeń. Najważniejsze jest, aby nie dopuścić do przejęcia przez partnera kontroli nad tobą. Nie możesz dopuścić do tego, aby mówił ci co masz robić i z kim się spotykać. Zazdrosny partner powinien zrozumieć, że takie zachowanie nie prowadzi do niczego dobrego, druga osoba może mieć po prostu tego dosyć.

Ważne jest aby często rozmawiać o uczuciach, że się kocha i nie pragnie zdrady, bo wyeliminowanie wszystkich sytuacji, które wzbudzają zazdrość, nigdy nie będzie możliwe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>