Kot – udomowione zwierzę czy dzika bestia ?

paź 07

Kot – udomowione zwierzę czy dzika bestia ?

Koty żyją za pan brat z ludźmi już od wielu lat. Zadomowiły się na stałe. Niektórzy nawet mówią, że koty nadają naszym domom duszę, że bez nich dom jest tylko mieszkaniem. Tylko schronieniem przed deszczem i mrozem. Tylko miejscem, gdzie można się przez kilka godzin przespać. Miejscem, do którego niespecjalnie chętnie się wraca. Miejscem, które niewiele różni się od hotelu. Nie sposób się z tą tezą nie zgodzić, prawda?

Musimy jednak pamiętać, że koty, choć udomowione, nie zatraciły swojej dzikiej natury. A my, ludzie, nie mamy prawa  tej natury w nich tłamsić, próbować zdusić. Wręcz przeciwnie, powinniśmy pomóc im tę dziką energię uwolnić. Jak to jednak zrobić, mieszkając w klasycznym M3?

To wcale nie jest takie trudne. Trochę inwencji twórczej, kilka wizyt w dobrym sklepie zoologicznym i przede wszystkim duża doza tolerancji dla zachowania naszego czworonożnego przyjaciela. Trzy proste składniki, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.

Zacznijmy od tego, co najprostsze – wizyty w sklepie zoologicznym. Co możemy tam kupić? Klasykiem wśród zabawek dla kotów jest drapak dla kota. Cudowna rzecz, które przykuje jego uwagę na długi czas. Jaki kot nie lubi czegoś drapać? Przyznam, że nie znam takiego. Ważne, by to, co zostanie naznaczone kocimi pazurami, nie okazało się być kanapą w salonie, prawda? Drapaki dla kotów to idealne rozwiązanie. Jest wiele rodzajów, kształtów, kolorów i faktur. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego czworonożnego towarzysza życia. Drapak to klasyczna pozycja, wykonana z materiału, które trwałość każdy właściciel kota doceni.

Teraz przejdźmy do dwóch pozostałych składników – inwencji twórczej i tolerancji. Po prostu obudź w sobie tę pozytywną energię, daj się ponieść wyobraźni. Jak wygląda mieszkanie, w którym kot może realizować swoje dzikie zapędy? Masz już w głowie jakąś wizję? Świetnie! Przejdź zatem do realizacji ku uciesze kota i nie tylko kota.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>