Nawet podczas remontu Internet Twoim przyjacielem jest

sie 11

Nawet podczas remontu Internet Twoim przyjacielem jest

I nadszedł ten dzień, kiedy jesteś zmuszony przeprowadzić remont w swojej kuchni. Nie ma zmiłuj. Zaczynasz szukać jakiś fachowców. Szukasz wśród znajomych bliższych i dalszych. Pytasz tych, którzy całkiem niedawno robili remont. Okazuje się jednak, że polecony przez nich fachowiec pierwszy, drugi i nawet trzeci jest tak zawalony zleceniami, że nie ma gdzie wcisnąć Twojego zlecenia. Nic straconego. Nie ma, co załamywać rąk. Jest przecież Internet.

W nim znajdziesz wszystko, prawie wszystko. W każdym razie warto poświęcić kilka godzin i przegrzebać jego bogate zasoby. Sam się zdziwisz, ilu fachowców z Twojej okolicy ogłasza się czy to na lokalnych serwisach, czy nawet posiada swoje własne, profesjonalne strony internetowe. Paradoksalnie, ten nadmiar może przeciętnego Kowalskiego przytłoczyć. Dlatego mam dla Ciebie kilka krótkich rad, jak zabrać się za szukanie fachowców w Internecie i jak zrobić to szybko, a nade wszystko efektywnie. Zainteresowany?

Zacznij od wpisania w wyszukiwarkę internetową np. Google hasło – baza firm, dopisując do niego nazwę Twojego miejscowości lub jakiegoś większego miasta z Twojej okolicy. Taka baza firm jest naprawdę genialnym narzędziem. To w niej znajdziesz firmy posegregowane branżami, nie musisz przebijać się przez tony ogłoszeń fryzjerów czy elektryków. Szybko i przyjemnie. Jednak nie wszystkie firmy umieszczają swój adres w bazie firm. Dlatego też warto przyjrzeć się jeszcze dwóm dużym agregatom linków.

Pierwszy z nich to baza stron. Czyli zbiór starannie dobranych i wiarygodnych stron internetowych. Gdzie znajdziesz naprawdę wartościowe odnośniki. Drugą bazą jest tzw. katalog stron. Działa on na podobnej zasadzie jak baza stron, jednak można przeszukiwać jego zasoby na podstawie interesującej nas kategorii.

Kiedy już znajdziesz kilka wartych uwagi firmy np. w bazie firm, warto jeszcze poszukać opinii o tej firmie, najlepiej będzie jednak, gdy po prostu umówisz się z ekipą na wstępną rozmowę nt. remontu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>