Spis stron jest jak książka telefoniczna

sty 29

Spis stron jest jak książka telefoniczna

Spis stron jest jak książka telefoniczna. Naucz się z niej efektywnie korzystać.

Jeszcze piętnaście lat temu kiedy pan Kowalski potrzebował firmy remontowej, prosił znajomych o rekomendacje albo otwierał dużą, żółtą książkę telefoniczną i ją studiował.  Dzisiaj już mało kto używa tradycyjnej książki telefonicznej.

Nie ukrywajmy, wertowanie tej książki w poszukiwaniu kilku numerów telefonów, jest zajęciem żmudnym i czasochłonnym. Bo zmienił się adres, właściciel albo w ogóle nie ma takiego numeru. Pamiętasz ten irytujący głos w słuchawce? Dane się zdezaktualizowały.  Tego typu książki wydaje się raz do roku, a w mniejszych miejscowościach raz na kilka lat. To całą wieczność, biorąc pod uwagę, jak szybko zmienia się dzisiaj świat, prawda?

XXI wiek określony został mianem Wiekiem Internetu. Trudno się z tym nie zgodzić. Z dnia na dzień rośnie wartość Internetu w naszym życiu. Lekcje coraz częściej przeprowadza się na platformach e-learningowych. Książki telefoniczne ustąpiły miejsca spisowi stron internetowych. Współpracuje się z ludźmi, przeprowadzając tylko video-konferencje.

Przede wszystkim, Internet jest źródłem informacji. Źródłem bogatym i wciąż rozwijanym.  Biblioteki też są pełne informacji, prawda? Dlaczego więc ludzie chętniej przeglądają katalogi stron internetowych  niż katalogi książek w bibliotece? W Internecie łatwiej jest coś znaleźć, algorytm wyszukiwania informacji jest wręcz doskonały. Zastanawiasz się, gdzie nakręcono ekranizację Pana Tadeusza? Google w ciągu sekundy poda Ci odpowiedź. Szybko i efektywnie. W dodatku w Internecie łatwo zorientować się, która strona internetowa jest wiarygodna, a która wręcz przeciwnie. Możesz przeczytać wiele opinii na temat samych stron, jak i firm. To bardzo przydana w życiu rzecz.  Przeglądasz spis firm swojej okolicy, czytasz rekomendacje. Na następny dzień już wiesz, z którą firmą chcesz współpracować.

Wszelkiego rodzaju katalogi stron, podział na kategorie tematyczne, to wszystko zostało zaczerpnięte z bibliotek i udoskonalone. Za kilka lat Internet będzie po prostu e-biblioteką.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>