Zadbaj o swój wizerunek w Sieci

paź 07

Zadbaj o swój wizerunek w Sieci

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze.  Jak Cię widzą, tak Cię piszą.

Zapewne znasz te słowa. Nie raz przekonałeś o ich słuszności. Idealiści twierdzą, że liczy się wnętrze, a książki nie ocenia się po okładce. Piękne słowa. Rzeczywistość jest jednak bardziej brutalna. Zawodowo i prywatnie – liczy się to, jak wyglądasz, jak się prezentujesz.  Dopiero w następnym kroku, co sobą reprezentujesz.  Ta sama zasada obowiązuje w Internecie.  Większość ludzi zanim zrobi zakupy w Twoim sklepie, zje kolacje w Twojej restauracji, sprawdzi, jak prezentujesz się w Internecie.  Dlatego tak ważne jest, byś sam zadbał o swój wirtualny wizerunek.  Jak Cię widzą, tak Cię piszą, pamiętasz?

Twoja strona WWW powinna być wysoko w wyszukiwarce, to raz.  Powinna być czytelna i przede wszystkim napisana tak, by zachęcać a nie zniechęcać potencjalnych klientów, to dwa.

Jak tego dokonać? Jak zwiększyć swoją wiarygodność w Internecie?

Zacznij od najprostszych rzeczy. Zakładam, że masz już stronę WWW. Dołącz jej adres do spisu firm z Twojej okolicy.  Ludzie często przeglądają takie strony, szukając np. sklepu, w którym mogą kupić materiały do remontu mieszkania.  Spis firm to jedno. Warto jednak zainteresować się jeszcze jednym powszechnym spisem w Internecie, który z pewnością przyczyni się  do zwiększenia wiarygodnością Twojej firmy.  To spis stron internetowych. Z tego narzędzia korzystają zarówno ludzie, jak i roboty.  W tego typu spisie, klikając na interesującą Cię kategorię, znajdziesz kilkanaście dobrych stron internetowych na ten temat.  Umiejętne korzystanie z katalogu stron naprawdę ułatwia życie. A dlaczego roboty? Linki są walutą Internetu.  Im więcej odnośników do Twojej strony, tym lepiej jest ona pozycjonowana w wyszukiwarkach.  Taki katalog stron to przecież agregator linków, prawda?

Nigdy nie ma drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie.   Zapamiętaj te słowa Sapkowskiego. Postaraj się, by Twoja firma również w Internecie robiła dobre pierwsze wrażenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>